Плаче немовля і способи для його заспокоєння
“Який вік вашого малюка був найскладнішим для вас? ” – ось таке опитування ми нещодавно провели серед наших клієнтів. І майже 95% відповіли – від 0 до 4 місяців! Батьки також розповіли, з-за чого вони найбільше “сходили з розуму”: дитина плакала при сповиванні, але без пелюшки спав зовсім погано; дитина плакала при вкладанні спати; дитина плакала уві сні або при пробудженні; дитина плакала вечорами; дитина плакала при годуванні грудьми/сумішшю. Практично в КОЖНІЙ відповіді було присутнє слово “плакав”.
Багато педіатри та фахівці з догляду за дітьми попереджають молодих батьків: всі діти плачуть. Марк Вайсблут, американський педіатр і один з найвідоміших дослідників дитячого сну, в своїй книзі “Здоровий сон – щаслива дитина” вказував, що близько 20% новонароджених страждають підвищеною нервозністю/коліками. Батьки зазвичай докладають значно більше зусиль для заспокоєння таких крихт, так як заспокоюватися самостійно у них поки не виходить. Додайте сюди “популярний” пік плачу в 5-6 тижнів, коли хочеться лізти на стінку, тому що малюк плаче.
Звичайно, дитина росте, все більше адаптується до нашого світу, стає більш спокійним. Але невже немає ніяких способів, щоб допомогти тим, хто плаче малюкові і його втомленим батькам?
Вважається, що для заспокоєння плачуть малюків варто впливати на всі канали їх сприйняття. Один з каналів буде ведучим, і його “стимуляція” обов’язково допоможе малюкові швидше прийти в себе. Тому список рекомендацій, як заспокоїти дитину, зазвичай різноманітний, великий і включає в себе різні способи.
Наприклад:
- погодувати грудьми/сумішшю;
- знизити активність: прибрати інформаційний шум (вимкнути телевізор, гаджети, музику), приглушити світло або зробити напівтемрява, перейти на дуже спокійне неспання на ручках;
- включити білий шум;
- забезпечити оптимальний рівень температури (18-22 градуси) і вологості (50-70%) у кімнаті, де перебуває дитина;
- викупати в теплій ванні;
- зробити масаж (м’яко, ніжно, ласкаво помасажувати малюкові ручки, ніжки, животик);
- переодягнути;
- сповити;
- ритмічно похитувати (можна укласти малюка на коліна або тримати його на руках стовпчиком, використовувати фітбол або слінг);
- дати пустушку (якщо дитина не бере груди);
- використовувати позу “Тигр на гілці” – укласти малюка обличчям вниз на своє передпліччя, долонею підтримуючи його під животиком (тиск на живіт дитини може допомогти йому позбавитися від дискомфортних газів);
- змінити декорації” (вийти з дитиною в іншу кімнату або навіть на вулицю в колясці, поїхати на машині).
Всі ці способи можна поєднувати один з одним. Так, сповивання добре застосувати разом з заколисуванням в напівтемряві або зміною декорацій, переодягання – з позою “Тигр на гілці”.
Але за нашими спостереженнями плач дитини до 4 місяців нерідко відбувається з-за неправильної організації ритму сну і неспання. Нічого дивного в цьому немає. В інтернеті та серед рідних зазвичай ходить багато байок, як укладати новонародженого спати: від “вклади в ліжечко, нехай поплаче і засне” до “треба його умотать, щоб заснув швидко, міцно і надовго”.
Не будемо сперечатися про ефективність таких методів. Але якщо ви вже втомилися качати, дитина засинає довго і зі сльозами, спить чуйно і тривожно і тільки на руках, на грудях, немає часу ні на що, хочемо запропонувати вам нашу допомогу! Вже після вступної консультації з нашими фахівцями ви зможете укласти малюка швидко і без сліз, перекласти його з рук, відійти від нього і зайнятися своїми справами. Виспатися в кінці кінців! Натисніть , щоб дізнатися всі подробиці.